Konusu
" Öngörme becerisine sahip insanoğlu geleceğe yönelik endişelerini de çoğu zaman içinde taşır. Sizinkiler nelerdir? “

Katılım

- Ülkemiz içinde ve dışında, genel lise, teknik veya mesleki amaçlı resmi ve özel liselerde okuyan tüm gençler kişisel olarak, doğrudan başvuruda bulunabileceklerdir.
- Eser gönderimi yarışmacının kimlik bilgileri gizlenerek yapılacaktır. Her yarışmacı kendi belirleyeceği 4 haneli sayının başına türkçe takma isim ilavesi ile kişisel rumuz oluşturmalıdır.(örnek : kaptan2562)
- Katılımcıların en az  bir(1) tam  sayfa ve  iki 2 sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde oluşturacakları türkçe metinleri, her sayfanın alt kısmına elle yazılan rümuzları dışında herhangi kimlik bilgisi içermemelidir. Basılı kompozisyon  ile beraber, yarışma eserinin CD ye kayıt edilmiş word dosya formatında kopyası zarfa eklenmelidir.
- Ad/soyad, TC kimlik no, ikametgah adresi, telefon, e-posta adresi ve okuduğu lisenin adı /sınıfı içeren kimlik bilgileri ikinci zarf içerisine yerleştirilerek kapatılmalı, ön yüzüne yarışmacı rumuzu yazılmalıdır.
- Eser ve kimlik zarfları en geç  22 Şubat 2014 gönderi tarihini taşıyacak şekilde elden, posta veya kurye servisi ile " Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı, Sıraselviler cad. Billurcu sokak No 26 kat 2, Taksim - 34433 İstanbul " adresine ulaştırılmalıdır. Şartname dışı başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ön eleme

- Rumuzları ile kapalı tüm eserler, Şubat ayı sonunda “ yarisma2014.aibskv.net” adresinden internet’te yayınlanacaktır. Eserlerin vakfımıza varış kayıtı kronolojisi yarışma sıralamasını da oluşturacaktır.
- Ad/soyad, meslek ve telefon no’sunu belirten her gerçek kişi, yaygın olarak kullandığı kişisel e-posta haberleşme adresinden oy gönderebilecektir. Bitiş tarihi 31 Mart 2014 saat 24:00 olarak tespit edilmiştir.
- Her seçmen tek oy hakkına sahiptir. Mükerrer ve sanal oylar tümüyle iptal sonucunu doğuracaktır.
- Her oy toplam 3 değişik eser seçimini kapsayacak şekilde, rumuz ve eser başlığı belirtilerek  beğeni sıralamasında düzenlenmelidir. Az sayıda eser seçimi veya şartname dışı oylar geçersiz sayılacaktır.
- Halk Oylaması Değerlendirme Kurulu oy gönderilerinin  seçim listesi /oylama biçimi /e-posta adresi / gönderi IP no’su vb, seçmene özel teknik verilerinde, herhangi bir benzerlik(kopya) veya tutarsızlık tespit etmesi durumunda doğrudan iptal yetkisine sahiptir. Keza, başkası adına gönderilen oylar ile yetkili kurulun  teyit ve/veya açıklama isteklerine, belirlenen süre içinde cevap alınamıyan tüm oylar otomatik olarak geçersiz konumuna düşürülecektir.
- Halk oylamasında en fazla puanı toplayan 3 eser, aynı süreçte vakfımız tarafından oluşturulacak  Ön Eleme Seçiciler Kurulu’nun belirleyeceği 7 eser ile beraber finale kalmış sayılacaktır. Eser seçimlerinin çakışması durumunda sırasıyla her listeden bir sonraki yarışmacı finalistler grubuna dahil edilecektir.

Jüri kararı

- Finale kalan 10 yarışmacı, şahsi yol (otobüs-tren)  ve otel konaklama masrafları vakfımız tarafından karşılanmak üzere, 2014  Mayıs ayı içerisinde İstanbul’da, Doğan Hızlan / Mehmet Eroğlu / Çolpan İlhan / Gülten Dayıoğlu / Ülkü Karaosmanoğlu / Nursel Duruel / den  oluşan jüri önünde görüşmeye davet edilecektir.
-        
Ödüller

- Jüri kararı doğrultusunda birinciye 1500TL, ikinciye 1250TL, üçüncüye 1000TL nakit ödül verilecektir.

Not : Seçilen eserlerin kitap olarak basılıp dağıtılması söz konusu olduğu takdirde, yapılacak proje sözleşmelerinde yazarların telif hakları konusunda ailelerinden izin alınarak basım yapılabilecektir.

Geçtiğimiz yarışmalar  ile ilgili detaylı bilgilere “ yarisma.aibskv.net ” adresinden ulaşabilirsiniz.
Tanıtıma katkınız için, yarışma şartnamesini www.tilahan.net  adresinden de indirerek, çevrenize  iletebilirsiniz.