Konusu
" Öngörme becerisine sahip insanoğlu geleceğe yönelik endişelerini de çoğu zaman içinde taşır. Sizinkiler nelerdir? “

Yazar Rumuzu: beklenen2000
Eser Sıra Numarası: 160214eser04                                 DÜNÜN GELECEĞE YAKARIŞI          

          İlk kez yazıyorum sana.İlk kez dökeceğim sana sırlarımı. Aslında görmediğim, tanımadığım birine içimi dökmek gibi bir davranışım olmadı daha önce.Önce kendimi anlatayım.Ben gözleri geleceğe ışıl ışıl bakan, beyninde milyonlarca soru işareti taşıyan biriyim. Çok geniş bir yüreğim var; Seviyorum her şeyi!Vatanımı, milletimi, bayrağımı; dünümü, bugünümü. İnsan sevdiği şeyleri kaybetmek istemez. 


Bu yüzden alma benden sevdiklerimi! Senden istediğim o kadar çok şey var ki. Öncelikle huzur istiyorum vatanımda, düşmanlıkların olmadığı. Sağlık istiyorum; canlıların açlıktan, susuzluktan, bakımsızlıktan ölmediği. Dürüstlük istiyorum, yalanların yürekleri kirletmediği.Beni en iyi sen tanırsın aslında. Bana ait olanları kaybetmeyi sevmem.
Bu yüzden onlara dokunma sakın! Bende çok canlar yandı, çok kanlar döküldü. Kardeş kardeşi toprak uğruna öldürdü. İnsanlarıma sevgiyi, merhameti aşıla lütfen!  Sende kavgalar olmasın; bütün insanlar zincirin halkaları gibi bağlansın birbirine, kopmamacasına.Geleceğim! Şehidimin kanıyla aklanan topraklarımıza sahip çıkmamayı düşünme sakın. Verme bir zerresini dahi yaban ellere. Şanlı marşımızı söyleyen dilleri susturma sakın. Yürekler senden umutlu. Her gün doğumundan güzellikler için açıyoruz gözümüzü.
Çok bekletme,lütfen getir bize mutluluğu. Gel ey geleceğim! İçimizdeki umutlar tükenmeden gel. Yalancı dürüstü kirletmeden, kardeş kardeşi öldürmeden, mutsuzluk mutluluğa galip gelmeden gel!Çok korkuyorum kaybolup unutulmaktan. Lütfen sahip çık bana. Lisanıma, inancıma, kültürüme…Gençlik başka medeniyetler aşığı.Unutturma onlara dillerini.Özenmesinler başka yaşayışlara. Bir de utanmasınlar benden. Lütfen yerime koy kendini.Zaten bir gün sen de ben olacaksın. Sevdir onlara kültürümüzü, sevdir onlara inancımızı sevdir onlara Peygamberimizi, sevdir onlara tüm güzellikleri yaratanı.Uyuyor gençlik bu güzelliklerimizi bilmeden habersiz.Çok geç olmadan uyandır onları.Ben dünüm sen yarınsın bende vakit çok geç, sende erken. Benim elimden bir şey gelmez.Artık her şey senin elinde. 
     İlk ama son olmayacak bu yakarışlar, beklentiler.Duy sesimizi; bize pişmanlıkların olmadığı bir dünya yarat.