Konusu
" Öngörme becerisine sahip insanoğlu geleceğe yönelik endişelerini de çoğu zaman içinde taşır. Sizinkiler nelerdir? “

Yazar Rumuzu: kirac9638
Eser Sıra Numarası: 230214eser19


                                                                                ENDİŞELERİM VE BEN
          
         Merhaba. Ben gelecekle ilgili endişesi olan gençlerden biriyim. Endişe olmazsa başarının da geleceğine inanmıyorum. Bu tür düşünceler, strese girmeler sonrasında da başarıyı getirir biliyorum. Önümüzde uzun bir maraton, ben ve arkadaşlarım da birer yarışçılarıyız bu maratonun.

Bu yaşımıza ya da bu öğrenim durumuna gelene kadar neler atlattınız diye sorarsanız herkes bir sürü şey anlatır. Mutluluklar, üzüntüler, başarılar, kayıplar…Çoğu kişiden de : “Çok sıkıntılar çektim, kendime çok stres yaptım ama başardım, çok iyi bir işim var ve çevremdeki insanlar bana saygı duyuyor, emeklerimin karşılığını aldım. Çok mutluyum.” Diyen birçok kişide tanıyorum.

Benim kaygılarıma gelecek olursak. Şimdi her önüme gelen üniversite sınavına çalışıyor musun? Bu senin için çok önemli bir sınav. Önüne gelen, geleceğini çok iyi yönde etkileyecek bu sınavı iyi değerlendir. Şimdi senin oturma zamanın mı? Boş zamanlarını test çözerek, eksiklerini tamamlayarak değerlendirirsen ileride çok iyi yerlere gelirsin diyen birçok kişi var. Bende bunların farkındayım. Elimden geleni değil, hep daha fazlasını yapmaya gayret ediyorum. Herkes benim iyiliğim için bu şekilde konuşuyor biliyorum. Ama bu tarz konuşmaların bana tek yarattığı stres ve endişe.

Tek isteğim üniversite sınavından Edebiyat Öğretmenliğine yetecek kadar puan almak. En büyük hayalim, isteğim bu Edebiyat Öğretmenimizin derste bir konuyu anlatırken şairlerle ilgili bir konu işlediğimizde hemen o şairin şiirlerinden bizlere okuması, bizlere o şiiri hatırlatmak amaçlı bir mısrasını söylemesi bile benim edebiyat öğretmenliğine olan hayranlığımın artmasına yetiyor. Bu kararımda çok büyük etkisi öğretmenimize çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Şuan bunu anlatırken bile bir endişe başımı kemirip duruyor. Hadi olmazsa?Ya sınavda başarılı olamayıp öğretmen olamazsam? Hayallerimi gerçekleştiremezsem? Korkunç bir düşünce.

      Ben kendime güveniyorum. Bu hayalin gerçekleşmesi için elimden gelenin her zaman daha fazlasını yapıyorum.Çünkü sadece bunu istemek olmaz.Ailem en büyük destekçim.Yeter ki onlar beni desteklemekten hiçbir zaman vazgeçmesinler. Ben her türlü zorluğu yenerim o zaman.