Konusu
" Öngörme becerisine sahip insanoğlu geleceğe yönelik endişelerini de çoğu zaman içinde taşır. Sizinkiler nelerdir? “

Yazar Rumuzu: kırıkfincan1618
Eser Sıra Numarası: 210214eser26


                                      YALNIZLIK BENİM EBEDİ SEVGİLİM
        Yalnızlık uçsuz bucaksız bir okyanus. Ben ufuktaki ince, beyazımsı çizgiyim.Varlığımla yokluğum,bir fırçanın mavi darbesi…Durgun denizim, içimde kopan deli fırtınalar…Ben ıssızım.
Rüzgar bedenimi delip geçer. Saçlarımın her bir teli bir başka yaşanmışlık öyküsü.Belimin kıvrımından hayat geçip gitmiş… Ben bir ince çizgiyim. Biraz hafif, çok ağırım. Pınarımdan salınan yağmurlar…Pencereme çarpıp hizaya giren damlalar kaderin tanıdık tınısını fısıldar kulağıma. Rüzgarın sesinde gizli hislerim.Ellerim bedenimde…Artık biraz yakın ve çok uzak hislerim. Ben bir orta yaşlıyım.Kimime göre genç kimine göre “geç”im. Esaretimde yalnızım, kimsesiz ve fazla kalabalığım.Çok yaşlıyım: Başımı çevirip bakamayacak kadar yorgunum.Nerde değilim, kiminle değilim, ben kim değilim ?Yılların tüm rollere büründürdüğü, bir kılıf gibi üzerime ölçüp biçtiği bir bedenim. Uyumadan hemen önce anlatılan bir masal gibiyim…Yarım kalmış, ertelenmiş, unutulmuş…Hiç gelmeyecek birini bekler gibiyim.Çaresiz, kendimi kucaklıyorum.Belki çok gencim, yaşlı hissediyorum. Çok dincim ve çok yorgunum.Düşünmeden önce düşünüyorum. Ben özgürüm. Her zerremde hissediyorum özgürlüğü,ebedi parmaklıkların ardında…Demirler yerle bir ediyor duygularımı! Bazen koşuyorum. Geri döneceğimi bildiğim halde.Durduğum an düşerim çünkü; biliyorum.Havada tanıdık bir koku… Dalından kopmuş bir iki kuru yaprak süzülür benim gökyüzümde hep:Tanelerini ararcasına ışıksız ve ıssız gözlerimde. Hayatımın özeti bu ya zaten, bir solukta zeytin kokusu…Bedenim Metris’te, ruhum Deniz’le hapsoldu.Ben bir gözüm, görmeyen.Bir tenim, hissetmeyen. Bir insanım ben, hiç sevişmemiş… İşlevini yitirmiş bir kalemim. Ben bir ölüyüm, hiç doğmamış.
      Umutsuz, dünüme ağlıyorum. Umutsuz, yarınıma ağlıyorum.Hiç gelmeyecek olan, hep benimle olan ve sonsuza dek esaret süslü duvarların ardındaki sevgiliye ağlıyorum.