Konusu
" Öngörme becerisine sahip insanoğlu geleceğe yönelik endişelerini de çoğu zaman içinde taşır. Sizinkiler nelerdir? “

Yazar Rumuzu: minoz1999
Eser Sıra Numarası: 230214eser11


                                   HAYALLERİN ARDINDAKİ ANAHTAR
       Zaman, bize göre sınırı olmadan akıp giderken dışarıdaki hayat da su gibi akıp gider. İnsan doğar, büyür, yaşar ve sonunda da ölür. Hayatın temellerini atmak kocaman bir bina elde etmek önemlidir. Fakat asıl önemli olan şey inşa ettiğimiz binanın gelecekteki yeri ve yatırımlarıdır.
İnsan yaşadıkça arzular, arzularını gerçekleştirdikçe daha çok ister ve bu istekler zamanla beklentiye dönüşür. Hayaller var oldukça isteklerimiz geleceğe yönelik plân ve beklentilerimiz haline gelir. Mesela, kimisi doktor olmak kimisi dünyayı dolaşmak kimisi sadece mutlu yaşamak ister kimisi ise zamana bırakır kendini. Beklentilerimiz bizi geleceğe hazırlar, zamanla bir yolda ok gibi ilerlememizi sağlar. Geleceğe yönelik beklentilerimiz Bazen değişebilir fakat ne olursa olsun bizim geleceğe yönelik hayallerimiz değişmez.
Büyüdükçe hayatın tanımadığımız yüzleriyle karşılaşır, bilmediğimiz yönleriyle tanışırız. Beklentiler bu yüzden önemlidir. Koca bir çınar olabilmemiz için hayal ettiğimiz şeyi gerçekleştirmeliyiz.

      Hayallerimizi gerçekleştirebilmek ise ilerideki hayalimizi hayal etmek ve hayalimizdeki karaktere bürünmekle mümkündür.İnsan hayallerine ne kadar inanırsa o kadar yakındır; fakat arka planda olup hayallerimize ulaşmamızı sağlayan şey geleceğe yönelik beklentilerimizdir.