Konusu
" Öngörme becerisine sahip insanoğlu geleceğe yönelik endişelerini de çoğu zaman içinde taşır. Sizinkiler nelerdir? “

2013 yılının Ekim ayında Milli Eğitim Bakanlığımız onayı ile başlattığımız kompozisyon yarışmamız, 10 mayıs 2014 günü İstanbul'da vakıf merkezinde yapılan jüri finali ile sonuçlanmış bulunmaktadır.

Doğan Hızlan, Gülten Dayıoğlu, Nursel Duruel, Mehmet Eroğlu, Ülkü Karaosmanoğlu ve Çolpan İlhan 'dan oluşan jüri tarafından değerlendirilmesi sonucunda, derece tablosu aşağıdaki şekilde oluşmuştur. BİRİNCİLİK…. Tuğçe Özateş / Gebze-TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi / " Ben Nasıl Büyük Adam Olacağım? "

İKİNCİLİK…….Şeyda Ceren Ünsaler / Manisa Fen Lisesi / " Mevcudiyet Savaşı "

ÜÇÜNCÜLÜK..Melike Arslan / Alanya-Hasan Çolak Anadolu Lisesi /  " Ayna "


Mansiyonlar


Kardelen Tülübaşlı / Denizli Lisesi /  " İnsanca Yaşamak "

Kubilay Elmacı / İstanbul Özel Darüşşafaka Lisesi /  " Uyan Çok Geç Olmadan "

( ödül töreni resimleri.. )Aile büyüğümüz Attilâ İlhan adına kurulmuş bir vakıf olarak, yarışmayı düzenlemekteki esas amacımız, tüm yurdumuz sathında, tüm fikirler yelpazesinde, mümkün olduğu kadar fazla genç arkadaşımıza ulaşmak, onları sorgulamaya, düşünmeye, kendilerini yazılı olarak ifade etmeye teşvik etmek idi.


Yarışmamızın gördüğü ilgiden fazlasıyla memnunuz. Yarışma süreci içerisinde, değişik zaman dilimlerinde, gerek tanıtım, gerek eser gönderimi, gerekse oylama safhalarında emeği geçen tüm yurttaşlarımızla bu başarıyı paylaşmak, en içten teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Saygılarımızla,Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı
Sıraselviler Cad. Billurcu sokak No 26 kat 2, Taksim, 34433 İstanbul
Tel : 0.212.243 9525 / Faks : 0.212.243 2980
E-posta : bilgi@aibskv.org / Web : www.tilahan.net